Krótki opis 8 sposobów zarabiania przez internet

Zarabianie w internecie to bardzo obszerny temat obejmujący wiele różnych sposobów zarabiania. Jedne są bardzo łatwe i nie wymagają żadnych dodatkowych umiejętności z kolei nad innymi trzeba trochę posiedzieć i się ich pouczyć. Poniżej krótki opis 8 różnych sposobów zarabiania w internecie.

1. Banki zdjęć

Banki zdjęć zwane microstock, to giełda zdjęć, gdzie można sprzedawać swoje zdjęcia, krótkie filmiki, czy grafikę. Jedyne co trzeba zrobić, to znaleźć serwis i dodać do niego swoje zdjęcia, a potem czekać aż ktoś je kupi. Serwisy mają różne wymagania, ale nie trzeba być wybitnym, czy zawodowym fotografem, aby zacząć zarabianie tym sposobem, wystarczy wykonywać poprawne zdjęcia, jak ktoś zauważy naszą twórczość, to można liczyć na indywidualne zlecenia, które są znacznie bardziej dochodowe. Warto dodać, że jedno zdjęcie można sprzedawać wielokrotnie lub tylko raz za większe pieniądze, to zależy od wystawiającego.

2. Zlecenia

Freelancer – czyli wolny strzelec w internecie, może wykonywać różne zlecenia od pisania po tworzenie grafiki, po prostu wszystko na czym się zna i w ten sposób zarabiać. Zlecenia są warte od kilku złotych do nawet kilku tysięcy, dlatego zarabianie jest trudne do przewidzenia, wszystko zależy od umiejętności, rodzaju wykonywanych zleceń, ilości wykonywanych zleceń i wyrobionej marki. Na przykład osoba z wyrobioną już marką weźmie znacznie więcej za napisanie tego samego tekstu niż ktoś nieznany dopiero wchodzący na rynek tej branży.

3. BUX

Mało opłacalny, ale niezwykle prosty sposób zarabiania. Jest to klikanie w reklamy, e-maile, oglądanie reklam i inne proste czynności nie wymagające żadnych dodatkowych umiejętności. Wiele osób zaczynało swoją przygodę zarabiania właśnie od bux, a potem odnajdywało znacznie bardziej dochodowe zajęcia w internecie, jak to się mówi: „od czegoś trzeba zacząć”. Zarabianie kilkunastu złotych miesięcznie na bux, to już bardzo dobry wynik.

4. Programy partnerskie

Najprościej mówiąc jest to zarabianie na promowaniu produktów i usług firm i zarabianie na prowizji od sprzedaży. Ten sposób zarabiania może okazać się bardzo dochodowy, jeżeli reklamuje się odpowiednie produkty lub usługi i posiada się wiedze jak to robić. Musza być one zgodne z naszą tematyką np. jeżeli blog ma tematykę samochodową, to warto wybrać program partnerski związany z samochodami, a nie gotowaniem, a niektórzy wybierają program partnerski patrząc tylko na wysokość prowizji, a potem się dziwią, że wyniki sprzedaży z linków są znikome lub żadne. Osoba, która wchodzi na blog z grami raczej nie kupi nic związanego z ogrodnictwem. Najważniejszy jest dobór odpowiedniego programu partnerskiego pod treści, a nie wysokość prowizji.

5. Skrócone linki

Czasami linki trzeba skrócić, żeby nie zajmowały pół strony. Wtedy można to zrobić w darmowym programie lub w programie który za to płaci. Przed wejściem w docelowy link użytkownik będzie musiał odczekać 5 sekund lub ewentualnie przepisać captcha, gdy to zrobi osoba skracająca link zarabia. Jeśli ktoś nie posiada listy wielu często odwiedzanych linków, to raczej nie powinien spodziewać się dużych pieniędzy z tej metody zarabiania. Jak wspomniałem czasami linki i tak należy skrócić, aby lepiej się prezentowały, więc można to traktować jako zarabianie „przy okazji” i nie nastawiać się na konkretny zysk.

6. Surfy/autosurfy

Zarabianie przy okazji, gdy komputer jest włączony. Sposób zarabiania, gdzie nie trzeba robić absolutnie nic. Wystarczy znaleźć serwis z surfem zainstalować go lub włączyć i będzie on nabijał punkty, które można potem wymienić na gotówkę. Jest to niewielki baner gdzieś z boku ekranu lub reklama w nowej oknie przeglądarki. Nie przeszkadza w pracy na komputerze, a można trochę zarobić. Zarabianie zależy głównie od tego ile komputer jest włączony, ale nie ma co się spodziewać ogromnych zysków jest to kolejny sposób zarabiania „przy okazji”, ale kwoty jakie można zarobić są porównywalne z bux.

7. Blog

Własny blog, to narzędzie finansowe dające wiele możliwości do zarabiania. Nie ma co się rozpisywać wystarczy założyć blog najlepiej na własnej domenie i hostingu i wybrać jeden z wielu sposobów zarabiania na blogu, który będzie do nas, do naszego bloga najlepiej pasował.

8. Ankiety

Kolejny sposób nie wymagający żadnych umiejętności i dla każdego. Ankiety to nic innego jak dzielenie się opinią na różne tematy i zarabianie na tym. Jest wiele rodzajów ankiet. Najczęściej spotykane są ankiety online do wypełnienia na urządzeniu z internetem, ale są też ankiety telefoniczne, przez kamerkę, w formie grupowej lub indywidualnej rozmowy, czy w formie testowania produktów. Jak ktoś jest zainteresowany zarabianiem na ankietach, to jedyne co należy zrobić, to rejestracja w serwisie z ankietami, wypełnienie formularza, który pozwoli najlepiej dopasować ankietę i rozpoczęcie zarabiania. Solidnie wypełniając ankiety w różnych serwisach można zarobić do kilkuset złotych miesięcznie, a z poleconymi jeszcze więcej.
Tak przedstawia się 8 przykładowych sposobów zarabiania w internecie. Oczywiście to tylko niewielka część tego na czym można w internecie zarabiać. Zarabianie przez internet jest bardzo szerokim tematem, który ciężko wyczerpać.