Alveo guzik cena i opinie negatywne Rossmann

39 środa, Sierpień 29th, 2018

Leczenie trądziku – skuteczne metody

Leczenie trądziku – skuteczne metody
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Trądzik jest ciężką chorobą dermatologiczną, dotykającą głównie osoby w wieku dorastania. Nie leczony może pozostawić po sobie brzydki blizny oraz trwałe przebarwienia. Osoby dotknięte trądzikiem powinny niezwłocznie skonsultować się z dermatologiem w celu ustalenia dokładnej przyczyny trądziku.

Często powodem występowania problemów skórnych mogą okazać się choroby współistniejące, takie jak zaburzenia ze strony tarczycy, czy zażywanie leków (sterydów). W takim wypadku należy wykonać wszystkie niezbędne badania w celu wykluczenia choroby.

Leczenie trądziku jest procesem długotrwałym. Obecnie coraz częściej w przypadku trądziku, wykorzystuje się kwasy owocowe, które działają złuszczająco na naskórek powodują łagodzenie, a nie rzadko całkowite wyleczenie trądziku. Dla cery trądzikowej szczególnie polecany jest kwas salicylowy oraz kwas glikolowy. W aptekach możemy zakupić maści z dodatkiem kwasów o stężeniach do 12%. Użycie silniejszych kwasów możliwe jest tylko przez wykwalifikowaną kosmetyczkę lub dermatologa. Ze względu na swoje silne działania, oraz możliwość poparzenia skóry należy się z nimi ostrożnie obchodzić.

Niewłaściwe stosowanie może z powodować powstania trwałych przebarwień oraz blizn. Kwasy owocowe oprócz korzystnego oddziaływania na zmiany trądzikowe dodatkowo rozjaśniają skórę, poprawiają jej jędrność oraz niwelują drobne zmarszczki. Skóra jest świeża, znacznie młodsza.

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles